Miody

Kupując miód z naszej pasieki ,,Syta Pszczoła”, mają Państwo gwarancję jakości. Miód jest prosto z ula w 100% organiczny, posiada naturalny smak oraz aromat. Gwarantujemy uczciwość i profesjonalizm z naszej strony.

  • Każdy słoik etykietujemy ręcznie i przykładamy dużo starań, aby nasz miód prezentował się odpowiednio do jakości.
  • Na życzenie Klienta istnieje możliwość spersonalizowania słoików z miodem. Jesteśmy otwarci na różne sugestie:)
  • Zajmujemy się także przygotowywaniem drobnych upominków w postaci miodu, na przykład jako prezent dla gości weselnych.

 

Dane do przelewu

Denice Doreng

Redło 80/3

78-320 Połczyn-Zdrój

Numer konta:

29 1870 1045 2083 1051 9514 0001

Jeżeli są Państwo zainteresowani naszym miodem, to serdecznie prosimy o kontakt za pomocą maila, sms’a lub po prostu telefoniczny (wszystkie dane kontaktowe podane są na górze strony) 🙂
Leśny

Leśny

Miód leśny jest miodem mieszanym, czyli nektarowo-spadziowym, co oznacza, że pszczoły zbierają zarówno nektar z miododajnych roślin, jak i spadź, najczęściej występująca na liściach drzew. W naszym lesie znajduje się sporo ziół i ciekawych roślin, np. dzika róża, borówka, dziurawiec, nawłoć, rudbekia - wszystko jest przerabiane przez pszczoły i trafia do ula. W postaci płynnej miód posiada delikatny ,,benzywnowy,, kolor (spadź), krystalizuje na jasnobursztynowy kolor. Aromat jest delikatny i przyjemny. Smak jest już nieco intensywniejszy i mocniejszy ze względu na domieszkę wrzosu.
Słoik:
- 0,74kg - 30zł

Miód Rzepakowy

Miód rzepakowy 2019!

Jeden z pierwszych miodów wiosennych o słodkim smaku z delikatnym, ale wyczuwalnym aromatem kwiatów rzepaku. Polecany szczególnie dla osób aktywnych zarówno fizycznie, jak i intelektualnie, ze względu na wysoką zawartość glukozy. Sprawdzi się również dla osób z chorobami układu krążenia i układu trawiennego.
Dostępne pojemności:
- słoik 0,74kg miodu

 

Polne Zioła

Polne Zioła

Planowaliśmy zupełnie coś innego, ale ponownie susza zabiła całą uprawę, a nasze pszczołowe dziewczyny świetnie sobie poradziły udając się na pobliskie łąki i miedze. W tym miodze z przyjemnością można uświadczyć takich ziół, jak: chaber, dziurawiec, wierzbówka, bylica, koniczyna, jasnota i wiele innych. Miód jest jasnobursztynowy, ale pod słońce widać seledynowy (panowie - żółto-zielony) kolor idący w stronę żółtego (dzięki chaborwi). Ma delikatny i przyjemny zapach, a smak jest słodki z nutą kwaskowości, ale jednocześnie wydaje się bardzo złożony i głęboki. Tegoroczny ulubieniec naszej rodziny 🙂

Na wyczerpaniu! Prosimy pytać o dostępność.
Słoik:
- 0,74kg - 30zł

Wielokwiat Jesienny

Wielokwiat Jesienny

Miód słodki podobnie, jak jego wiosenna wersja, ale jednak zawiera w sobie więcej dobroci, które dodatkowo podbijają jego aromatyczność. Wielokwiaty jesienne bardzo często zawierają w sobie domieszki ziół, spadzi, późno kwitnących drzew itd., a wszystko, co nektaruje lub spadziuje później posaida więcej składników prozdrowotnych, odpowiadających między innymi za wskaźnik antybiotyczności w miodzie. Podsumowując wielokwiat jesienny jest idealnym kompromisem dla osób lubiących słodkie i delikatne miody, ale pragnących również podnieść odporność organizmu przed zimowym sezonem.
Słoik:
- 0,74kg - 30zł

Wielokwiat z Gryką

Wielokwiat z Gryką

W tym roku susze i upały niestety skutecznie zahamowały nektarowanie kwiatów gryki. Oferowany miód jest wyraźnie gryczany zarówno w smaku, jak i zapachu, ale w porównaniu do poprzednich lat jest dużo łagodniejsza i zdecydowanie z domieszką innych roślin. Miód ma ciemne zabarwienie i będzie krystalizować w postaci grubego krupca. Smak, oprócz wspomnianej gryki, jest ciężki, lekko ostry i podbity intensywną aromatycznością miodu. Idealny do kanapek z białym serem 🙂
Słoik:
- 0,74kg - 30zł

Pozostałe produkty z naszej pasieki

Propolis

Propolis (kit pszczeli) ma niezwykle silne właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne. W zależności od przerobionej formy można uzywać go w różny sposób - od kremów przyśpieszających gojenie ran po ekstrakty propolisowe idealne np. na stan zapalny gardła.

Niestety ten produkt nie zawsze jest dostępny u nas w sprzedaży, prosimy o cierpliwość : )

Pyłek pszczeli

Pyłek pszczeli, czyli inaczej obnóże pyłkowe, to nic innego, jak pyłki zbierane przez pszczoły z kwiatów (mniszek lekarski, dziurawiec, rumianek itd.). Jest niezwykle zdrowy dla naszego organizmu ze względu na wysoką zawartość substancji biologicznie aktywnych. To prawdziwa bomba bioaminokwasowa i witaminowa.